Počítačová závislost?

Autor: Barley
Datum: 18.02.2007
Zhodnocení kvality: 09/10

Nedávno jsem slyšela, že do psychologie zařadí nový obor, a to nauku o počítačovém gamblerství. Tak to už jsem někdy slyšela. Perly ze života:

„Tady máš ten čaj.“ „Hm.“…(Po dvou hodinách já:) „Přineseš už mi to?“ „…Máš to tam, to je to studený nalevo od klávesnice.“

„Barley, vnímáš mě?“ „Jasný.“ „Takže ti nebude vadit, že všichni odjedeme a necháme ti tady obě mimina na starost? Jsou posraný a maj hlad..“ „Ne… COŽE?“

„Dávám ti dvě minuty na to, abys tu hru stopnula a šla uklidit ten šílenej bordel. Pak vyhazuju pojistky.“

„Nevíš, kde je ovladač?“ „A hrála jsi dopoledne?“ „Jo.“ „Tak u počítače.“

A věřte nebo ne, cokoliv hledám je nakonec u kompu. Obzvláště když jsem nemocná. Teď jsem tři dny doma, mám na stole celkem dva hrnky a všechno co potřebuji mám na dosah – mobil, kapesník, pití, nouzový rohlík. V tomto měsíci jsem už připálila dvě pizzy a sundávala ze dna hrnce pytlík s rýží (vyvařila se voda a pytlík za nějakou dobu podlehne teplotě ?). Musela jsem dodělat level.

UvozovkyJo, možná to není nejzdravější a když můžu,
prosedím u toho celý víkend.

Říkají nám maniaci, magoři, gambleři. Že z toho jednou zblbneme. Jo, možná to není nejzdravější a když můžu, prosedím u toho celý víkend. Ale musíte pochopit, že je to koníček. Je to umění, podporuje to lidskou hravost a na chvíli vám zapůjčí život někoho jiného. Ale musíte se pro to nadchnout. Jinak nejste hráči. Hráč musí mít fantazii, potenciál, trpělivost a vůli chtít být pořád lepší. Zdaleka to není zábava obrýlených puberťáků, hraju díky svému bratrovi, který mě v podstatě naučil všechno, co doteď vím. Nejsme ani hloupí, ani závislí. A máme taky jiné zájmy. Jsme prostě jen hraví.

Ti, co mě znají, to chápou. Ví, že je to můj koníček, přesto se mí přátelé na mě (doufám) můžou spolehnout. A mám jiné aktivity. Kýčová orientační věta: „Kdo z vás při rybaření nezapomněl, že má být na večeři doma?“ Každý má svou závislost. Když je někomu pětatřicet, nemá o holky zájem a vydělává tak, aby se najedl a zaplatil internet, aby když přijde z práce zasedl k počítači a hrál, dokud nepadne do postele… Ten patří na léčení.

Deever´s note: Je skutečnou pravdou, že pc gambling je nebezpečná psychická porucha a třeba v Číně existují speciální tábory pro odvykání. I u nás bychom mohli něco takového zavést, ale to víte, to by tam skončila půlka současné mládeže. Barley, tím že je holka, taky dokazuje, že nejenom osoby mužského pohlaví mohou hrát často a rádi hry, o čemž je bohužel naše společnost zvětšiny přesvědčená. Je také smutné, že každého, kdo stráví víkend u hry, považují za šílence. To je vše, už musím jít. Čeká mě BG2 a RT2 Platinum.


Komentuj v Qbooku :: Pošli vlastní názor :: Uklidni nervy